Macierzyństwo

Czego nie robić przed Świętami i w Święta, czyli co ze sprzątaniem, rozwojem zawodowym, pieniędzmi, dietą i treningiem?

Przed Świętami miałam wrzucić fizjoterapeutyczny wpis o rozstępie mięśni brzucha, ale kogo to interesuje w tym okresie?

Poza tym, myślami jestem już z rodziną, robię sałatkę z awokado, piekę tort i najbardziej tradycyjną babkę piaskową ( która okazała się bezglutenowa!). Z cukrem oczywiście, ale w Święta musi być słodko.

Plus te wyciągnięte do mnie rączki kochanej istotki.

No więc…:

  • Nie planuj, że zaspokoisz swoje naukowe ambicje i napiszesz jeden z trudniejszych artykułów.  W tym czasie ciężko jest się skupić.
  • Nie postanawiaj, że umyjesz wszystkie okna, zrobisz porządek w każdej szafce, wytrzepiesz dywany, a przy tym jeszcze upieczesz miliard ciast i dań. Lepiej poświęcić się temu ostatniemu – przygotować jedzenie dla najbliższych i pozostawić trochę sił na spędzenie z nimi Świąt.

Równie dobrze możesz posprzątać gruntownie dom w innym okresie. Przynosi to taki sam efekt i zabiera mniej nerwów. Na szczęście każdy ma wolny wybór. Ja zdecydowałam, że sprzątam na bieżąco, gdy coś zaczyna wyglądać nieciekawie i w ten sposób unikam hurtowych porządków, których nie cierpię. Wymądrzam się, a moje okno w pokoju woła o wyczyszczenie. Zrobię to, jak będzie cieplej

Czego nie robić w Święta?

  • Nie uprzykrzać tego okresu innym, rozmawiając na tematy polityczne
  • Nie wypytywać o rzeczy przykre lub wstydliwe dla pewnych osób
  • Nie ćwiczyć, jeśli jest się osobą trenującą
  • Nie myśleć o tym, że od każdego kęsa się przytyje, jeśli jest się na diecie. Na te dwa dni zdrowiej jest odpuścić, aby we wtorek powrócić do normy. Dodam tylko, że można pominąć jedzenie wieczorami. Napić się gorzkiej herbaty z imbirem, popijać wodę z cytryną
  • Nie myśleć o pracy i pieniądzach, niczego to nie zmieni, a odetchnięcie od tego tematu jest tak samo zdrowe, jak przerwa w diecie i ćwiczeniach fizycznych.

 

W Święta ważniejsze jest, żeby mieć energię na zabawę z dziećmi i rozmowy przy stole, odwiedzenie zmarłych na cmentarzu – pójście do Kościoła i nie oszukujmy się… nacieszenie swojego brzuszka pysznym jedzeniem.

To czas, żeby się zatrzymać. Chwila na refleksje na temat ŻYCIA. Nowego początku.

Gdy już goście pójdą – zajmij się czymś, co chciałaś/eś zrobić, ale to odkładasz. Ja chcę odłożyć ambicję, książki naukowe, artykuły i obejrzeć luźny film. Poczytać Tosi książkę i być z nią na 100 %. Choć nie wytłumaczę jej o co chodzi w Świętach Wielkanocnych, to pokażę, że w tych dniach jesteśmy razem i mamy dla siebie więcej czasu i ciepła.

Znikamy na te trzy dni, żeby odpowiednio je przeżyć. Mamy podwójny powód do świętowania, bo w Poniedziałek Wielkanocny spotykamy się na ROCZKU TOSI. W ,,daily blogu” pojawi się fotorelacja z tego dnia, a oprócz tego napiszę trochę o pierwszych bucikach dla dziecka i dbaniu o jego stopy.

Życzymy naprawdę Wesołych Świąt!

 Odpoczynku, miłości, miłych rozmów, przytulania i dobrej energii.

Prezent nie doczekał do Niedzieli…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.